Микола Скорик: Україні необхідний реальний план мирного розвитку

27 Серпня 2014 16:47

«Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради оприлюднено на сайті Президента. Згідно із заявою Голови ЦВК Михайла Охендовського, позачергові парламентські вибори обійдуться майже в мільярд гривень, а гроші доведеться просити у Кабміну з резервного фонду. І це при безперервних бойових діях в Донбасі, сотні тисяч переселенців із зони АТО і неможливості цих людей повернутися в свої домівки», - зазначив перший заступник Голови Національного комітету Партії розвитку України.

«Про яке демократичне волевиявлення може йти мова? Не треба бути експертом, щоб зрозуміти, що Донецький і Луганський регіон попросту випадають з електорального процесу. Відповідно ні про яке депутатське представництво з цих областей у новообраній Верховній Раді не може бути й мови. Ми вважаємо, що проводити дострокові парламентські вибори можна тільки після мирного врегулювання ситуації на сході країни», - підкреслив політик.

Він звернув увагу, що в опублікованому Маніфесті Партії розвитку політична сила підкреслює: Україні необхідний реальний план мирного розвитку.

«Для цього необхідно домогтися оголошення двостороннього припинення вогню, створити справжні гуманітарні коридори для доставки продовольства, води і медикаментів в населені пункти в зоні АТО; затвердити Національний план відродження Донбасу і призначити Міністра з питань мирного врегулювання і відродження Донбасу для координації його впровадження. Роззброїти всі незаконні воєнізовані формування незалежно від підпорядкованості. Жителі сходу України повинні побачити свої перспективи в рамках єдиної країни. Також необхідно забезпечити повноцінний соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, залучених до проведення АТО, членів сімей загиблих і поранених», - заявив Микола Скорик.

У Партії розвитку вважають, що сьогодні потрібно розробити і реалізувати Національний план примирення, який передбачає розслідування масової загибелі мирних громадян під час подій на Майдані в Києві, в Одесі та на сході України, амністію для громадян, які не вчиняли тяжких злочинів.

«А майданчиком для постійного діалогу місцевих рад та представників усіх регіонів України міг би стати Форум національної єдності як платформа для постійного діалогу представників місцевих рад з усіх регіонів України», - резюмував Микола Скорик.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМАНДИ РОЗВИТКУ

КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР

Дзвінок з сайту

або замовте зворотній дзівок