Україна: право на майбутнє

22 Серпня 2014 17:35

Україна вже півроку болить війною. Братовбивчий конфлікт набуває обертів: гинуть і страждають сотні тисяч людей, вимушені переселенці проти власної волі поневіряються світом. Нелегка година небувалих випробувань для нашого народу позначена катастрофічною політичною та економічною кризою. Наші співвітчизники потерпають від злиднів в умовах різкого знецінення гривні, глибокої економічної кризи, знищення інфраструктури населених пунктів і територій.

Держава забула про нагальні потреби людей. Навіть забезпечення обороноздатності країни здійснюється переважно коштом громадян і територіальних громад. Ми втрачаємо можливості впливати на своє життя. Політика війни – неприпустима! Ми проти політики обману, проти корупції, проти авторитаризму, проти політичних репресій, проти сепаратизму і агресивного націоналізму.

Люди прагнуть миру, хочуть повернути надію на спокійне стабільне та забезпечене життя. Ми здатні вийти за обрій війни та облаштувати мирне життя на своїй землі. Народ України потребує реального плану мирного розвитку держави та відповідальної політичної сили для його реалізації.

 

МИР

Україна завжди була мирною державою, а Український народ пишався своєю миролюбністю. Однак у певний момент хтось вирішив, що діалог про майбутнє можна вести виключно крізь приціл автомата. Війна стала буденністю, інформація про тисячі загиблих і поранених – звичною. Внутрішні суперечки перетворили Україну на геополітичну шахівницю, за якою грають циніки, яким байдуже наше майбутнє і наші національні інтереси. Але це не байдуже нам!

Наші першочергові вимоги та пропозиції:

 • - Домогтися оголошення двостороннього припинення вогню.
 • - Створити справжні гуманітарні коридори для доставки продовольства, води та медикаментів до населених пунктів у зоні АТО.
 • - Активізувати переговори з Росією за посередництва держав ЄС, США та інших з єдиною метою: створити сталі умови для припинення кровопролиття на сході України. Решту проблемних питань необхідно винести за рамки цих переговорів.
 • - Затвердити Національний план відродження Донбасу та призначити Міністра з питань мирного врегулювання та відродження Донбасу для координації його впровадження. Мешканці сходу України повинні побачити свої перспективи в рамках єдиної країни.
 • - Провести вибори до Верховної Ради України лише після мирного врегулювання ситуації на сході країни. Органам державної влади забезпечити реалізацію конституційного права громадян на участь у виборах до Верховної Ради для біженців, вимушених переселенців та громадян України, які проживають у Криму.
 • - Відмовитися від радикальних рішень, що можуть підірвати мир та безпеку на континенті. Засвідчити прагнення України до миру та збереження позаблокового статусу.
 • - Роззброїти всі незаконні воєнізовані формування незалежно від підпорядкування.
 • - Забезпечити повноцінний соціальний захист військовослужбовців та правоохоронців, залучених до проведення АТО, членів сімей загиблих і поранених.
 • - Провести масову демобілізацію після припинення бойових дій.

 

ЄДНІСТЬ

Ми різні, але всіх нас єднає любов до України. Єдність у різноманітті – це базовий принцип нашої політики в економічній, гуманітарній та соціокультурній сферах. Свобода віросповідання та спільна молитва за Україну, діалог культур, світоглядний плюралізм, забезпечення мовних прав і соціокультурних потреб – засадничі складові політики національної єдності.

Політика економічної єдності це передумова сталого розвитку держави, забезпечення добробуту всіх громадян.Історично сформованій виробничій кооперації підприємств Донеччини і Львівщини, Сумщини і Криму, інших регіонів держави альтернативи немає і не буде у найближчому майбутньому.

Платформою політичної єдності є ідея республіки, в основі якоїрозуміння держави як «спільної справи» всього народу. Ми за ухвалення республіканської Конституції, що гарантовано захищає права і свободи кожного громадянина та ґрунтується на засадах самоврядності та парламентаризму.

Наші першочергові вимоги та пропозиції:

 • - Розробити та реалізувати Національний план примирення, що передбачатиме розслідування масової загибелі мирних громадян під час подій на Майдані у Києві, в Одесі та на сході України, амністію для громадян, які не скоювали тяжких злочинів, проведення Форуму національної єдності як майданчика для постійного діалогу представників місцевих рад з усіх регіонів України.
 • - Невідкладно розпочати процес децентралізації влади, першим кроком у якому має стати призначення Президентом голів обласних та районних державних адміністрацій виключно за погодженням із місцевими радами. У подальшому забезпечити передачу функцій, повноважень і фінансів на рівень територіальних громад та створити виконавчі органи місцевих рад з ліквідацією районних державних адміністрацій.
 • - Передбачити у Кримінальному кодексі України відповідальність за розпалювання міжрегіональної ворожнечі. Мешканці всіх областей України мають почуватися затишно в єдиній країні незалежно від політичних, релігійних, культурологічних поглядів.
 • - Заборонити діяльність політичних партій та громадських організацій, що пропагують міжнаціональну та міжрегіональну ворожнечу, закликають до використання насильства як інструменту політичної боротьби, ініціюють утворення незаконних воєнізованих формувань.
 • - Забезпечити всебічний розвиток державної української мови. Надати можливості громадам визначати статус російської та інших мов національних меншин як регіональних мов у місцях компактного проживання. Законодавчо закріпити гарантії вільного використання та розвитку регіональних мов у сферах судочинства, культури, освіти, надання адміністративних послуг.
 • - Зупинити маховик репресій та переслідувань з політичних мотивів під гаслами люстрації. Очищення влади від корупціонерів необхідно здійснювати на основі чинного законодавства. Держава має гарантувати неухильне дотримання всієї повноти конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні.
 • - Утворити Державну агенцію із забезпечення громадянських та майнових прав біженців, вимушених переселенців та громадян України, які проживають у Криму.

 

РОЗВИТОК

Економічне зростання, соціальна стабільність та безпека життєдіяльності кожного громадянина – складові сталого розвитку нашої держави. Зубожінню населення, самоусуненню держави від виконання соціальних зобов’язань треба покласти край.

Досі не оголошено війну корупції та тіньовій економіці. Натомість весь тягар кризи та війни влада перекладає на плечі тих, хто працює.

Наші першочергові вимоги та пропозиції:

 • - Розпочати реальні реформи в економічній, дозвільній та податковій сферах.
 • - Замінити 1,5-відсотковий «воєнний податок» податком «на розкіш», запровадити мораторій на збільшення податкового навантаження на бізнес та на перевірки підприємств до 1 березня 2015 року. Заборонити стягнення податків наперед.
 • - Провести індексацію зарплат і пенсій відповідно до рівня інфляції, як цього вимагає чинне законодавство.
 • - Стабілізувати ситуацію на валютному ринку за рахунок відмови від плаваючого курсу гривні, що спричиняє щоденне зубожіння населення, зрив контрактів та збільшення обсягу непогашених кредитів.
 • - До ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС затвердити Державну програму підтримки національних виробників та передбачити в державному бюджеті кошти на її реалізацію. Провести переговори у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія метою мінімізації негативних наслідків для українських товаровиробників. Ратифікувати Угоду про асоціацію з ЄС лише за умови гарантування збереження робочих місць на вітчизняних підприємствах.
 • - Зупинити механічне скорочення працівників бюджетної сфери, передовсім освітян, медиків, науковців.
 • - Затвердити Державну антикризову програму створення нових робочих місць.
 • - На час економічної кризи запровадити мораторій на продаж державних підприємств, що за безцінь можуть бути приватизовані близькими до влади бізнес-групами.
 • - Запровадити кредитні та податкові канікули для підприємств у зоні АТО.
 • - Забезпечити нормальне проведення опалювального сезону шляхом викорінення корупційних схем в енергетичному секторі та відновлення переговорів з країнами – постачальниками енергоносіїв.
 • - Забезпечити соціальний захист молодих родин шляхом виплати допомоги при народженні дитини в повному обсязі.
 • - Запровадити систему безвідсоткового кредитування українських сімей, ОСББ та комунальних підприємств для впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальному господарстві.

 

МИР – ЄДНІСТЬ – РОЗВИТОК

Сьогодні ми всі спільно мусимо знайти шлях до миру заради України, заради наших дітей. Ми маємо знову навчитися слухати одне одного, дискутувати, знаходити компроміс. Необхідно відкинути насильство, примус і приниження тих, хто має іншу думку. Ми переконані, що життя людини, мир, єдність та розвиток – це найвищі цінності.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМАНДИ РОЗВИТКУ

КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР

Дзвінок з сайту

або замовте зворотній дзівок