Юлія Ковалевська: Партія Розвитку України вимагає оприлюднити текст Закону "Про очищення влади"

24 Вересня 2014 17:34

Партія Розвитку України вимагає оприлюднити текст Закону "Про очищення влади", (про так звану люстрацію), який було прийнято 16 вересня. Про це заявила член правління МГО "Тріумвірат" Юлія Ковалевська.

«16 вересня 230 депутатів Верховної Ради України з порушенням  регламентних процедур   проголосували за прийняття антидемократичного закону про люстрацію.  Станом на 24 вересня  текст Закону не поданий на підпис ані спікеру Верховної Ради, ані Президенту України. Жоден з депутатів, хто за нього проголосував, як не дивно, не може з  упевненістю сказати, за що саме  було віддано голос. Хочеться  знати, чому текст Закону «Про очищення влади» досі не оприлюднено  на сайті Верховної Ради. Партія Розвитку України вимагає оприлюднити текст цього Закону», -  зазначила Юлія Ковалевська.

Відповідно до цього закону, під «люстраційну перевірку» підпадають державні службовці усіх рівнів, правоохоронці, судді, прокурори, співробітники спецслужб. Чиновників найвищого рівня перевірятимуть на предмет комуністичного минулого, «служіння» режиму Януковича у період його президентства, зв'язки зі спецслужбами інших країн, наявність ще одного громадянства тощо.

Юлія Ковалевська звернула увагу на те, що, відповідно до так званого закону «Про очищення влади», повинні бути звільнені практично всі державні службовці, що обіймали керівні посади останні роки, а в певних відомствах мова йде про тотальне звільнення працівників. На її думку, цей диктаторський Закон паралізує роботу державних органів, адже під дію документа потрапляє більш ніж 1 мільйон людей.

 «Остаточний текст Закону «Про очищення влади»  не бачив   жоден  з його авторів. Після першого читання до Закону було внесено  більше ніж  400 поправок, а сам закон прийняли з купою «невідомих». Зараз в апараті Верховної Ради відбувається так зване узгодження правок і ніхто не знає, в якому вигляді закон потрапить на підпис до Президента. І чи за саме цю редакцію голосували народні депутати?», - підкреслила Юлія Ковалевська.

Також політик нагадала, що відповідно до керівних принципів Ради Європи щодо проведення люстрації у відповідності до принципу верховенства права, що затверджені Парламентською асамблеєю Ради Європи, люстрація може проводитися виключно незалежним, спеціально утвореним для цього органом влади. Проте в Україні  автори відмовилися від ідеї створення єдиного незалежного органу з проведення люстрації, поклавши її на плечі одночасно всім органам влади. Ключовими в цьому процесі визначено Національне агентство з питань державної служби, Центральну виборчу комісію, Вищу раду юстиції, Президента, Міністерство юстиції тощо. «Фактично основна робота з «очищення» покладається на керівників відповідних органів влади. А це створює великі корупційні загрози та приводи застосовувати люстраційні механізми як механізм тиску, можливість політичних переслідувань певних державних службовців та як розправу над опонентами. А це, погодьтесь,  дуже далеко від європейських стандартів», - резюмувала Юлія Ковалевська.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМАНДИ РОЗВИТКУ

КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР

Дзвінок з сайту

або замовте зворотній дзівок