Юрій Павленко: Конституційний обов'язок по відношенню до дітей-сиріт держава виконує не в повній мірі

17 Вересня 2014 15:27

В рамках реалізації проекту "Діти неоголошеної війни" Партія розвитку України провела моніторинг рішень центральних органів виконавчої влади, пов'язаних із забезпеченням захисту прав та інтересів дітей, евакуйованих зі східних регіонів України.

"Результати моніторингу свідчать, що  жодного конкретного рішення щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких евакуйовано з міст, захоплених терористами, не прийнято. Уряд та центральні органи виконавчої влади, до компетенції яких належать питання захисту прав дітей (насамперед, Міністерство соціальної політики України), виявились не готовими до викликів сьогодення, зумовлених війною і пов'язаним з цим  переміщенням дітей», - зазначив член політради Партії розвитку України Юрій Павленко.

За його словами, насамперед, немає даних про те, яка кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виїхала з цих регіонів і куди саме: в інші області України, інший населений пункт в межах своєї області чи взагалі - за межі України, наприклад, в Російську Федерацію.

«Облік таких дітей  за новим місцем проживання службами у справах дітей не ведеться, послуги по захисту їх прав та інтересів державними органами та органами місцевого самоврядування не надаються», -  розповів політик.

"Це призведе до того, що у державному бюджеті на наступний рік не будуть передбачені кошти на  утримання  дітей-сиріт, які евакуйовані із зони бойових дій. Найгірший стан справ з фінансуванням потреб українських дітей, які тимчасово виїхали в Російську Федерацію. Механізму фінансування таких дітей не існує. Над його розробкою не працюють ні в Міністерстві соціальної політики, ні в Міністерстві фінансів. Частина дітей просто випала з поля зору державних службовців. Вперше за роки незалежності, Україна постала на межі руйнації системи захисту прав дітей!», - наголосив Юрій Павленко.

Він також зазначив, що відповідно до статті 52 Конституції України утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу.

«На сьогодні свій конституційний обов'язок по відношенню до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Луганської і Донецької областей держава виконує не в повній мірі", -  підсумував Юрій Павленко.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМАНДИ РОЗВИТКУ

КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР

Дзвінок з сайту

або замовте зворотній дзівок