Юрій Павленко: Україна на порозі масової дитячої безпритульності. Влада бездіяльна

18 Вересня 2014 13:39

"Упродовж  більш ніж 20 років зусиллями багатьох людей, насамперед, політиків, державних службовців, громадських діячів в Україні була побудована ефективна система захисту прав дитини. Було створено мережу міських, районних, обласних служб у справах дітей;  сформовано Єдиний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; закріплено пріоритетність форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та  створено умови для розвитку різних форм сімейного виховання дітей. Дитяча безпритульність та бездоглядність,як явище,були практично подолані" – говорить про здобутки минулих років один із лідерів Опозиційного блоку, член політради Партії розвитку України Юрій Павленко.

"В рамках реалізації проекту "Діти неоголошеної війни" я постійно їзджу у прифронтові території. Перше, що кидається в очі – на вулицях міст, залізничних станціях знову з'явились безпритульні і бездоглядні діти.  Діти жебракують, бродяжать, а на них ніхто не звертає увагу, з ними ніхто не працює", - ділиться враженнями політик.

"Для таких дітей в усіх регіонах України є притулки, центри соціально-психологічної реабілітації. Вони повинні надавати дітям медичну, соціальну, психологічну, правову допомогу і реабілітацію. Чому налагоджена роками система профілактики бездоглядності та безпритульності, сьогодні не спрацьовує? Мабуть тому, що на тлі війни, проблеми дитячого населення відійшли на другий план", - зазначив Юрій Павленко.

"Україна на порозі масової дитячої безпритульності. Влада бездіяльна. Міністерство соціальної політики, яке є центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав дитини, нічим крім соціальних виплат не займається. Профілактика соціального сирітства, робота з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, з дітьми правопорушниками, дітьми жертвами злочинів -  ось на чому сьогодні має бути зосереджена увага. Якщо Мінсоцполітики вчасно не відреагує на  перші прояви дитячої безпритульності -  це явище поверне нас у сумні 90-ті роки минулого століття», - підсумував Юрій Павленко.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМАНДИ РОЗВИТКУ

КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР

Дзвінок з сайту

або замовте зворотній дзівок